مزایای اتصالات پیچی

امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی در صنعت ساختمان ، اجرای با سرعت بالا و کاهش وزن ساختمان ( سبک سازی ) دو فاکتور اساسی مورد توجه کارشناسان و سرمایه گذاران بزرگ می باشند بگونه ای که با بالا بردن سرعت اجرا ، برگشت سرمایه در کمترین زمان و به تبع آن سود آور نمودن فعالیت را فراهم می نماید . و از طرفی از آثار مخرب نیروی زلزله به دلیل کاهش قابل توجه وزن ساختمان به طور چشمگیری جلوگیری می نمایند.

در کشور ما نیز که زمان زیادی از آشنائی و بکار گیری این شیوه اجرای سقفها نمی گذرد، تاثیرات شگرفی را در ارتباط با استفاده از این روش اجرائی ایجاد نموده است. شرکت انبوه سازان عصر زرین افتخار دارد در سالهای اخیر ضمن فعالیت گسترده در بخش اجرای پروژ های عظیم ساختمانی ، خصوصاٌ ساختمانهای بلند مرتبه فعالیت گسترده ای در اجرای سقفهای عرشه فولادی را داشته است .

مزایای اجرای سقف عرشه فولادی
1- امکان اجرای همزمان سقفها و به تبع آن سرعت بالای اجرا تا 12 برابر نسبت به سایر سقفها .
2- عملکرد مناسب سقف با توجه به صلبیت سقف و مقاومت بالاتر دربرابرنیروهای جانبی .
3- عبور آسان و سالم تاسیسات از زیر سقف و امکان تعمیر و تعویض راحت آنها .
4- عدم نیاز به قالب بندی و شمع گذاری زیر سقف و به تبع آن اجرای طبقات با فواصل زمانی کم .
5- کاهش قابل توجه وزن سقف عرشه فولادی نسبت به سایر سقفها , تیرچه بلوک تا 40% و نسبت به سقف کامپوزیت تا 15% .
6- بازگشت سریع سرمایه با توجه به کاهش قابل توجه زمان اجرای سقفها .

کیفیت مناسب اتصالات در سازه های فولادی عامل اصلی یکپارچگی سیستم های سازه ای بوده و تخریب بسیاری از ساختمان های فولادی طبق گزارش زلزله های گذشته ناشی از مشکل جوشکاری اتصالات تعیین شده است .

با جوشکاری اتصالات حساس مثل جوش شیاری نفوذ اتصال گیردار تیر به ستون در محل کارخانه , و نصب اسکلت فولادی صرفا با پیچ کردن قطعات از پیش ساخته شده , می توان علاوه بر تسریع در اجرای پروژه به ارتقای کیفیت ساخت کمک شایانی نمود .
در غیر این صورت ، یک اتصال ضعیف و نامناسب می تواند منجربه یک سری آسیب های پی در پی و بنیادی در سازه فولادی گردد.

امروزه بنا به ضرورت و اجرای روبه گسترش پروژه های بلند مرتبه سازی استفاده ازپیچ به عنوان یک وسیله مناسب و قابل اطمینان در ساخت سازه های فولادی بسیاررایج و متداول گردیده است چون عموما درساخت و تولید پیچ ها از فولادهای مخصوص با عملیات ویژه استفاده می گردد . همچنین فولاد مصرفی در پیچ ها دارای مقاومت گسیختگی به مراتب بالاتر از فولادهای معمولی و نیز ضد زنگ می باشند .

مزایای اتصالات پیچی

 1 - سرعت نصب و مونتاژ بالا : سرعت نصب و اجرای سازه های فولادی به کمک اتصالات پیچی بسیار بالا بوده و در مدت کوتاهی می توان یک سازه فولادی را به کمک پیچ سر پا کرد .
2 - امکان باز نمودن سازه ها و استفاده مجدد : اعضای سازه های فولادی را که با پیچ به یکدیگر متصل شده اند را می توان از هم جدا نمود و در محل دیگری مجددا آنها را به یکدیگر متصل و سازه جدیدی احداث نمود.
3 - محدودیت در تامین وسایل و تجهیزات جوشکاری  : در مواردی که امکان فراهم نمودن تجهیزات و وسایل نظیر دستگاه جوش و برق مورد نیاز نباشد ، استفاده از پیچ در اتصالات بعنوان یک روش جایگزین ضروری می باشد .
4 - عدم نیاز به کارگر ماهر.
5 - بی سرو صدا بودن هنگام نصب و اجرا : اصولا اجرای سازه های فولادی به کمک اتصالات پیچی همراه با سر و صدای زیاد نمی باشد . در حالی که اجرای سازه های فولادی به کمک پرچ و جوشکاری با سر و صدای زیاد همراه است.
6 - شرایط محیطی کار : برای اجرای مناسب اتصالات جوشی لازم است درجه حرارت محیط ، تهویه هوا ، محل استقرار و نیز فضای دسترسی به اتصالات در شرایط مناسب و قابل قبولی باشد . در حالی که محدودیت های ذکر شده در اجرای سازه های فولادی به کمک پیچ به مراتب کمتر است .
7 - عدم محدودیت در اعضای اتصال : در اجرای سازه های فولادی ممکن است مواردی پیش آید که امکان جوش پذیری اعضای سازه به آسانی به کمک تجهیزات و وسایل موجود میسر نباشد ، در این صورت استفاده از اتصالات پیچی چاره ساز است.

در این راستا وباعنایت به دو فاکتورذکرشده دربالا ازسرمایه گذاران و مالکین محترم در خواست می گردد در صورت تمایل به مشارکت و همکاری نظرات و شرایط اجرائی خود را به شماره های تماس زیراعلام فرمایند.

 

تلفن:    09121447434 - 02188325640